NCP1216D133R2
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
NCP1216D133R2
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) AC DC Converters, Offline Switches
Control Features : -
Product Status : Obsolete
Duty Cycle : 75%
Mounting Type : Surface Mount
Frequency - Switching : 133kHz
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Fault Protection : Over Load, Over Temperature, Short Circuit
Output Isolation : Isolated
Supplier Device Package : 8-SOIC
Mfr : onsemi
Voltage - Breakdown : -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) : 10V ~ 16V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature : 0°C ~ 150°C (TJ)
Internal Switch(s) : No
Base Product Number : NCP1216
Topology : Flyback
Description : IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 8SOIC
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Converter Offline Flyback Topology 133kHz 8-SOIC